כולם מרוויחים

בילויים עם הילדים, הילקוט האיכותי שמוענק רגע לפני העלייה לכיתה א', ערכי המצוינות שילדי העובדים סופגים באמצעות מלגת הלימודים באוניברסיטה והעזרה שניתנת בדיוק ברגע הנכון.  עובדי קרלסברג מספרים על סל ההטבות המפנק, שדואג לא רק לעובדים, אלא למשפחה כולה, ומעניק חיבוק חם בכל צומת מרכזי בחיים. 


אלי חדד

גדלים ביחד עם המשפחה 

אלי חדד – מנהל מערך האיכות 

ב-25 השנים שבהן אבא (והיום סבא) אלי עובד בקרלסברג, הוא זכה להכיר ולפנק את המשפחה בכל קשת ההטבות שמציעה החברה. החל מערכה מפנקת ליולדת כשנולדו הילדים, דרך האירועים לעולים לכיתה א',  המתנות לבר ובת מצווה, תיק לצבא וכרטיס מפנק לקנייה במכונות של משקר למתגייסים, ועד המלגות לסטודנטים. "היום", מוסיף אלי בגאווה, "אני כבר זוכה לקבל מתנות לכבוד הולדת הנכד". 

"בתוך סל ההטבות הענק, יש הטבות משמעותיות יותר כמו מלגות ללימודים. אלה דברים שמקלים  מאוד על ההורים. המלגה לא רק משתלמת כלכלית, אלא גם מעבירה מסר חשוב לילדים של החשיבות הגדולה של לימודים אקדמים או מקצועיים".  

אלי לא שוכח לציין גם את הטיולים, האטרקציות ופעילויות תרומה לקהילה שבעבר אירגן ואף שיתף בהם את ילדיו. מבחינתו, אלה יצרו עבורו גם זמן איכות משפחתי "זה זמן שחושף אותם לפן נוסף אצל ההורים שלהם – בעיקר התנדבויות. זה נדבך מכובד עם ערכים שחשוב להכיר". 

"באזור הרגיש שבו אנחנו חיים ועובדים" מספר אלי "הידיעה שמעריכים אותך ודואגים גם למשפחה שלך, שווה המון".  באחד מסבבי הלחימה הכואבים בעזה, המפעל באשקלון המשיך לעבוד כרגיל כשברקע ירי רציף. נציגי הנהלת קרלסברג  ביקרו  בבתי המשפחות כדי להרגיע ולדבר עם הילדים, "הם באו עם ממתקים וערכות משחקים. באחד מהסבבים, החברה גם אירגנה פעילות שוברת שגרה מחוץ לאזור הסכנה. אלה הדברים שמחברים אותך למפעל".  

חוסכים ונהנים 

ליאב וזאנה – ראש צוות במחסן תוצרת 

"כשנכנסתי לחברה קיבלו אותי בחיוך והסבירו לי כל מה שאני הולך לקבל", נזכר ליאב, "ברוב המקומות שבהם עבדתי, לא דמיינתי בכלל שיש כזה שפע. חשבתי שזה חלום". בגלל שחברת טרה היא חלק מקבוצה של קרלסברג, אנחנו נהנים מהנחות בחנות מיוחדת לעובדים שנמצאת במפעל, ויכולים  לרכוש מוצרי חלב מוזלים במאות שקלים בכל  חודש. ההנחות שאנחנו מקבלים הן של עשרות אחוזים וכבעל משפחה, זה מאוד משמעותי".  

בכל חודש מקבלים העובדים גם ארגז שתיה מתוצרת המפעל. "אנחנו מקבלים בירות – טובורג או קרלסברג ובעצם כל מה שמייצרים בקבוצה עומד לרשותנו. אפשר אפילו לערבב ולהרכיב לך תיבה משלך".  

ליאב מציין בהתלהבות את האירועים המיוחדים – אלה האישיים ואלה המשותפים לכל העובדים. "בימי הולדת השם שלך מופיע על המסכים בחדר האוכל ומפנקים אותך בשובר עם מגוון מתנות לבחירה. זה נותן הרגשה מיוחדת. גם כשיש השקות של מוצרים חדשים של הקבוצה, אנחנו מקבלים הודעה ויודעים שבחדר האוכל הולכת להיות סעודת מלכים עם הרבה פינוקים".  

בשמחות וברגעים קשים 

יבגני סוקולצקי – מפעיל מכונאי 

שנתיים אחרי שהצטרף לקרלסברג, יבגני עדיין מתרגש כשהוא מתאר את האווירה בחברה: "במקומות אחרים שעבדתי בהם, כדי לדבר עם מנהל צריך לבקש פגישה ושיהיה לו זמן. פה זה יותר פשוט, המנהל הוא כמו חבר, ואני יכול לבוא למשרד שלו. קל לעבוד עם אנשים שמלמדים ועוזרים". 

יבגני מזכיר הרבה הטבות מהנות: יותר ימי חופש מהמתחייב בחוק, קרן השתלמות שלא הייתה לו בעבר, טיולים מהנים וחדר אוכל מפנק, אך עזרה גדולה שקיבל מהחברה הייתה משמעותית מאוד עבורו: "היו לי קשיים גדולים עם הבנק ולא ידעתי איך לקחת הלוואה נכונה. החברה הפגישה אותי עם יועצת פיננסית שהסבירה לי איך לאחד את ההלוואות שלי ולקחת משהו חדש בריבית יותר נמוכה, איך לעשות קניות יותר בזול ולנהל תקציב חכם".  

"עשו בשבילי דברים יפים" יבגני אומר "זה משהו שלא קיבלתי בשום מקום אחר: הילד שלי, למשל, קיבל ציוד לבית הספר – ציוד ששווה לא מעט כסף. "אם יש לך בעיות או שאתה רוצה לשאול משהו, תמיד עוזרים לך ולא אומרים לך תבוא עוד שבוע. בשבילי זה מאוד, מאוד חשוב'". 

אבי אלמקייס

שלום כיתה א' 

אבי אלמקייס -ראש צוות מחסן  

כשהבת של אבי עלתה לכיתה א' היא הגיעה לאירוע מיוחד לילדי העובדים בפארק אתגרים. "מעבר למתקנים של הפארק כמו בריכה, קירות טיפוס ומכוניות מתנגשות, החברה ארגנה דוכנים לילדים עם הפתעות ואוכל ופינוקים", הוא נזכר. "זה יום שמחבר את ההורה והילד", מתאר אבי את האירוע, "חוויה שמגיעה רגע לפני סוף הקיץ ובה הילדים מקבלים צ'ופר מהעבודה של אבא או אמא".

השיא של היום הזה הוא הענקת ילקוט מתנה לבית ספר – תיק שמסמל עבור הילד התחלה חדשה. "חשוב לי לציין", אבי מוסיף, "שזה לא ילקוט פשוט, אלא משהו איכותי ומושקע של קל גב. לא עושים כדי לסמן וי, אלא נותנים מכל הלב ועם חשיבה על בריאות הילדים והמון השקעה שבהחלט ראויה לכל השבחים ולהערכה גדולה".

התמונה מאותו יום מביטה אל אבי והמשפחה כל יום מהמקרר כזיכרון מתוק. היום הבת שלי כבר בכיתה ו', ולא שוכחת את היום שבו פגשה עוד ילדים מהעבודה של אבא. "זה לחלוטין מחבר את המשפחה", אבי אומר, "זה מראה להם שמקום העבודה רואה גם אותם ולא רק את העובד עצמו".

*בספטמבר 2020 אבי עבר לעבוד במשקר במסגרת ה'מסלול הירוק' לקידום פנימי של עובדי הקבוצה.

לאם, לתינוק וגם לאב 

אלמוג כהן – מחסנאי

אלמוג נמצא בקרלסברג קרוב ל-9 שנים. הוא הגיע קצת אחרי השחרור מצה"ל ובשנים האלה הספיק להקים משפחה. כמי שהיה לו חשוב להיות לצד אשתו בימים שאחרי הלידות, הוא יודע להעריך את הנוחות והגמישות של קרלסברג. "מקבלים 5 ימי חופשה בתשלום. אלה ימים שאפשר לפצל לסידורים, ככה שזה מאוד נוח".

"לי אישית חשוב להיות נוכח בבית ולעזור, להיות קרוב לאשתי בימים האלה", הוא מסביר, ושמח לעבוד במקום שמאפשר לו להיות שם ברגעים הקריטיים. "כשנולדים בנים למשל, וצריך לארגן להם ברית, האפשרות של פיצול הימים בעבודה הופך למאוד חשוב. אני לקחתי שלושה ימי חופש ואז חזרתי ליומיים של עבודה ויצאתי ליומיים של חופש. גם במתנה שקבלנו מהחברה היו את הדברים הראשונים שצריך לדוגמא חיתולים ועוד דברים חשובים, זה נותן הרגשה שדואגים, חושבים על הפרטים הקטנים ומפרגנים".

מוטי עזריה

טוב בראש וגם בלב 

מוטי עזריה – מנהל מחסן טכני  

מוטי התחיל את דרכו בקרלסברג בשנת 1995 כמאבטח ומאז עשה כברת דרך מקצועית. לפני 13 שנים הוא סיים תואר ראשון בניהול ובקרה תעשייתית במכללת ספיר, בלימודים שקרלסברג מימנה עבורו. היום הוא נהנה מתמיכה בלימודי תואר שני במנהל עסקים. "הסתכלתי קדימה מבחינת עבודה ותהליכים, וכשראיתי שאני פנוי וערוך ללימודים, הגשתי בקשה ולשמחתי היא אושרה". 

בכל שנה מתכנסת בקרלסברג ועדה שמאשרת לעובדים נבחרים מימון של לימודים ועובדים שמעוניינים, מוזמנים  להגיש בקשה. "לא מעט עובדים מגיעים לוועדה", מוטי מסביר, "ביניהם עובדים שלי, שאני מגיש. זאת הטבה משמעותית שצריך להרוויח אותה בהשקעה במשימות השגרתיות".  

כמי שמקבל, מוטי דואג גם להעניק. הוא מתנדב באופן עצמאי במד"א, לצד ביקורי קשישים בחגים, ובשנים האחרונות הוא נמצא גם ממש בלב העניינים של המעורבות הקהילתית של קרלסברג. מוטי הוא אחד העובדים שמאתרים ובוחרים את נקודות ההתנדבות – בעיקר במסגרת "נובמבר בקהילה" – חודש שבו נעשה מאמץ התנדבותי מרוכז בכל החברות בחברת CBC ישראל. "בכל פעם שיש הזדמנות אני משתדל להיות שם ולתת את הכתף שלי", הוא אומר. "זה פותח לאנשים דרכים לראות את הקהילה שהם נמצאים בה. זה דבר מבורך". סל ההטבות שלנו דינמי וסוגי ההטבות משתנים מעת לעת.

x
חיפוש
משרה

מיצאו את המשרה
הבאה שלכם!