מצדיעים לכוכבים: מסורת המצטיינים של חברת המכירות וההפצה

הם חושבים תמיד 'מעֶבֵר', מגיעים בגישה חיובית ונותנים כתף בכל מה שצריך. בחברה המרכזית למכירות ולהפצה יודעים לזהות את העובדים שתורמים בכל יום להצלחה של החברה, לומר להם תודה ולהוקיר את המאמץ וההישגים. שוחחנו עם ארבעה עובדים מצטיינים על ה DNA המיוחד, האתגרים והתרגשות הזכיה.


שלומי אלימלך: "כיף להרגיש שרואים ומעריכים אותך"

שלומי אלימלך – נהג משקאות בשורק

שלומי עובד כנהג בחברה כבר שבע שנים. במחלקה שלו עובדים כ-200 אנשים, מתוכם שלומי נבחר לעובד המצטיין לשנת 2018. "כשהודיעו לי שזכיתי הרגשתי גאווה, זה משהו מיוחד שחבל על הזמן", שלומי מספר עם חיוך מאוזן לאוזן. "באחד הימים אמרו לי שיש לי שיחה עם מנהל הסניף ומשאבי-אנוש כשנכנסתי, שמחתי לקבל את הבשורה שנבחרתי למצטיין".

סדר היום של שלומי כולל הגעה למחסן בשש בבוקר ואז שני סבבי חלוקת משקאות ללקוחות שמרוכזים באזור תל אביב. "למי שלא רגיל, בהתחלה זה נראה קשה, אבל כשמכירים את העבודה היא זורמת. כשבאים לעבוד צריך לעבוד, לא להתפנק". הגישה החיובית והיעילה של שלומי היא אחת הסיבות להערכה שהוא מקבל ממנהליו, סיבה נוספת היא העזרה שהוא שמח להגיש לעמיתיו הנהגים. "אם אני מסיים מוקדם את הסבבים שלי ועוד לא נגמר היום, אני תמיד שואל מי צריך עזרה, כי תמיד יש כאלה שלא סיימו להעמיס".

"מי שנותן, גם מקבל"

את ההוקרה למצטיינים מציינים בטקס שנתי גדול בנוכחות כל בכירי החברה. שלומי נזכר בטקס בהתרגשות, "היה מאוד מרשים ומכובד. הטקס נערך במלון דן פנורמה בתל אביב, ויחד עם כל שאר המצטיינים גם ארגנו הופעה מגניבה של תיפוף על תופים. אחר כך נשארנו על הבמה וכל אחד מאיתנו קיבל את תעודת ההצטיינות מהמנכ"ל". יחד עם התעודה, המצטיינים מקבלים גם פרס לבחירתם בשווי של כ- 2,500 שקלים.

"בסופו של דבר, מה שחשוב לי זה המשוב שאני מקבל מהלקוחות שלי ומהמנהל שלי. כולנו עושים את אותה העבודה, ואני לא מרגיש שאני יותר טוב ממישהו אחר, אבל כיף להרגיש שרואים אותך ומעריכים אותך. יש תחושה שמי שנותן, גם מקבל".

ערן מרציאנו "נהנה בכל יום"

ערן מורציאנו – מנהל תיק לקוחות בתל אביב

"יש בחיים רגעים שאתה זוכר, ואחד מהם היה הרגע שהמנהל אמר לי שנבחרתי למצטיין. זה שימח אותי בטירוף". ההצטיינות של ערן, לדבריו, נובעת מהעובדה הפשוטה שהוא מהאנשים שקמים בכל בוקר ועושים את מה שהם נהנים לעשות. כבר שבע שנים שהוא מנהל תיקי לקוחות לילה בתל אביב מטעם החברה. הוא מטפל במכירות ללקוחות עסקיים ליליים כמו מסעדות, ברים ומועדונים. פעמיים בשבוע הוא יוצא לשטח בשעות הערב כדי לראות שהכל מתקתק כמו שצריך.

"תמיד לחשוב מעֶבֵר"

כששואלים אותו מה הופך בן אדם למצטיין בעבודה, ערן משיב שהכול מגיע מהאהבה שלו לעבודה. "בכל יום אני מגיע עם אנרגיות כי בכל יום אני לומד משהו חדש, גדל, מתפתח, ונהנה מאוד. תמיד הייתי סקרן ללמוד ולגעת בהרבה דברים, ובעבודה אני משתף פעולה עם לקוחות מאוד מעניינים, במיוחד בתל אביב, שם קורה הכול. העיקרון שלי הוא לא לעשות רק את הדברים שאני אמור לעשות, אלא תמיד לחשוב מעבר".

את תעודת ההצטיינות שלו קיבל ערן מהנהלת החברה בטקס, יחד עם עוד עשרות מצטיינים נוספים. "היו איתי אנשים שלא הכרתי, מההפצה, מהנהלת חשבונות וממחלקות נוספות, וגיליתי שכל המצטיינים בחברה הם מאותו זן – יש להם אותו די.אן.איי – כולם אוהבים את מה שהם עושים ואת החברה".

אחד הרגעים המיוחדים עבורו היה כשפגש באותו טקס את שלומי – הנהג שמספק ללקוחות שלו את המשקאות שלהם. "כשראיתי את שלומי אלימלך שמחתי מאוד כי הכי מגיע לו בעולם! הלקוחות שלי 'עפים עליו' ותמיד מבקשים שהוא יבוא. התגאיתי בכך שאצלנו בחברה מזהים את העובדים המצויינים ויודעים לגמול לו בחזרה".

אנדריי חיזגלוב – בקר מלאי במחסן חיפה

אנדריי התחיל כמלקט במחסן לפני 11 שנים, ומאז התקדם לתפקידי בקר וממלא מקום מנהל משמרת, עד שהגיע לתפקידו הנוכחי כבקר מלאי במחסן המשקאות שלי החברה בחיפה. מנהליו מספרים שהוא איש שרות אמיתי שמקפיד על סדר וארגון, ומנהל את המלאי ביד רמה. אנדריי מספר שכולם עושים מעל ומעבר ונותנים מעבר למה שנדרש בתפקיד – "אחרת העסק פה לא היה מתקיים".

את ההודעה על ההצטיינות אנדריי קיבל בתקופה עמוסה במיוחד בעבודה. הוא נזכר בטקס ההצטיינות ברגשות מעורבים, שממחישים יותר מכל את המחויבות שלו לעבודתו. "מצד אחד כמובן שמאוד שמחתי והרגשתי גאווה, אבל טקס המצטיינים נערך בתקופת ספירות המלאי של סוף השנה, שהן בעצם האירוע החשוב ביותר לבקר מלאי". לאחר הטקס שנערך בתל אביב, חזר אנדריי מיד לסניף כדי להמשיך בספירות המלאי. "הטקס היה מרגש ומכובד וגם זכיתי בטלוויזיה", הוא צוחק.

אנדריי מספר שהסיפוק הכי גדול שלו מהעבודה היא ההשפעה שיש לו על העובדים שסביבו. "מי שעובד אצלנו מרגיש משמעותי, כי הוא רואה כמה הוא משפיע מסביבו ואיזו חשיבות יש לו. אני נהנה כי כל דבר שאני עושה משפיע על אנשים".x
חיפוש
משרה

מיצאו את המשרה
הבאה שלכם!