10 דברים שלא שמעתם על מטה קבוצת CBC

איך דואגים שכל החברות בקבוצה יהיו מרוצות? מה זה 'המסלול הירוק'? והאם העובדים שלנו חייבים לאהוב קולה כדי לעבוד כאן? מהרכש, דרך טכנולוגיות מידע ועד משאבי אנוש – הנה 10 דברים חשובים שרצינו לספר לכם על יחידות השירות המשותף.


תמונה של עידית פיין
עידית פיין "יש כאן תחושה שמאוד חשוב להשקיע בעובד"

עידית פיין – קניינית יבוא ייצוא באגף הרכש

פיתוח אישי

כבר הייתי בתפקיד ניהולי במקום עבודה אחר, אבל לא הייתה לי בעיה לקחת 'צעד לאחור', כשראיתי כמה גדול כאן הפוטנציאל לקידום והתפתחות. את כמות הסדנאות וההכשרות שקיבלתי בשלושה חודשים כאן, לא הספקתי לעבור ב-7 שנים בעבודה הקודמת שלי. יש כאן תחושה שמאוד חשוב להשקיע בעובד ולהכניס אותו למשפחה עם מעטפת שלמה של משאבי אנוש, שבזכותה יוכל להתרכז באוריינטציה מקצועית. מכללת "מפגשים", גוף ההדרכה של הקבוצה, מלמדת ומלווה מההתחלה ואפילו יוצרת עבור העובד תכנית לימודים אישית לטווח הארוך, והכל עם תכנים מרתקים ברמה גבוהה שאתה לא רוצה לפספס.

תרומה לקהילה

במסגרת "סוגרים שנה בקהילה" – חודשי ההתנדבות המרוכזים שלנו בקבוצה, לצד ההתנדבויות הקבועות שאנחנו מקיימים, פתחנו בשיתוף פעולה עם עמותת Make A Wish, שמגשימה חלומות לילדים חולים. כבר ביום השני שלי התבקשתי להוביל הגשמת חלום לילד שחלם להיות טייס. קיבלנו תקציב לפרויקט וכל הצוות הגה רעיונות ליצירת חוויה מושלמת עבורו. שלחנו לו חבילות הביתה פעם בכמה שבועות, הכל כדי להכין אותו ליום הגדול שבו יבקר במגדל פיקוח ויצטרף לטיסה לאילת, עם הטייסים בקוקפיט. זה היה יום מאוד מרגש ומעניין עבורו וגם עבור המשפחה שלו. בשבילי אישית, לעשות דבר כזה ביחד עם הצוות בעבודה, זה מאוד מספק.

תמונה של איילה טויטו
איילה טויטו "אנחנו רואים את עצמנו כיועצים ושותפים לתהליכים של החברות"

איילה טויטו – קניינית הפקות ואירועים שיווקיים באגף הרכש

ערך מוסף

אנחנו לא רכש מסורתי שרק עושה משא ומתן על הצעות מחיר. אנחנו רואים את עצמנו כיועצים ושותפים לתהליכים של החברות שלנו החל מהשלבים הראשונים של החשיבה. אנחנו הופכים למקצוענים בכל תחום שבו אנחנו נותנים שירות, כדי שנוכל לתת תמיכה רחבה ומקצועית שהיא מעבר לעמידה בתקציב, ויוצרים מערכת יחסים שבנויה על אמון. אם אני עובדת מול מנהלי שיווק, אני חיה אותם, לומדת אותם ומגיעה לאירועים שלהם כדי שאוכל להפיק לקחים ולדעת מה הם צריכים כדי להשתפר בפעם הבאה. ברור שהכסף הוא פרמטר חשוב בעבודה שלנו, אבל אנחנו רוצים לתת עוד משהו מעבר.

חדשנות

כאשת רכש חשוב לי לשמר ספקים טובים, אבל גם להשאיר את הדלת פתוחה לרעיונות חדשים, כדי לא להתקבע. אני הולכת לתערוכות, חוקרת ובוחנת את השינויים בשוק, ודואגת ליצור אינטראקציה עם ספקים חדשים. בתור חברה גדולה וחזקה הייתה לנו תדמית שקשה להגיע אלינו ולהתחיל לעבוד איתנו, אבל הוכחנו כבר שאפשר לפרוץ את זה ועשינו מאמץ להגיע בעצמנו לכל מי שאטרקטיבי וחדשני. בשנים האחרונות החברה מוכיחה יותר ויותר, גם כלפי פנים וגם כלפי חוץ, שיש פתיחות לשמוע קולות של שינוי ולהתקדם יחד עם השוק.


תמונה של אורן ועידית
אורן ועידית

אורן פריבה – מנהל מטה באגף הרכש

עבודה מגוונת

זו חברה מאוד גדולה ומגוונת, ולכל חברה שותפה בקבוצה יש די.אן.איי מיוחד משלה, לכן זה מאוד מאתגר לתפור חליפה שתספק לכולן מענה ברמת השירות ותעניק ערך מוסף של התייעלות. כיום, למשל, אנחנו הופכים את כל הממשק מול הספקים שלנו לדיגיטלי – פרויקט מורכב ומאתגר מכל הבחינות – ואנחנו צריכים לעבוד בו עם 4-5 מחלקות שיווק והנדסה שונות ועם עוד המון גורמים, שכולם רוצים להשפיע. אנחנו ארגון דינאמי ונושם שנמצא בתנועה, לכן זה אף פעם לא קל, אבל כשזה עובד – וזה עובד – זה הכי כיף.

אנשים

אנחנו לא מסתפקים בזה שיש החלטה מצד ההנהלה לעשות משהו – צריך להוכיח שיש לכל פרויקט ערך ולחבר אליו את האנשים. במעבר לפורטל הספקים הדיגיטלי, אני באופן אישי העברתי כ-30 הדרכות, מקריית שמונה ועד אילת, כדי להסביר למה זה חשוב ולמה זה קורה. בתרבות שלנו שואפים לתת לאנשים את הסיבה, את ההיגיון שמאחורי הדברים. זו חברים שמכבדת את העובדים שלה ויודעת שהסוד לשיתוף פעולה הוא הבנה, שכנוע והתגייסות. אנשים, אנשים, אנשים, זה הכוח המניע.

תמונה של אוקסנה שוורץ
אוקסנה שוורץ "תמיד שואפים לחשוב ביחד"

אוקסנה שוורץ – מיישמת מנוסה באגף טכנולוגיות מידע

ביחד

לא ראיתי מקום שכל כך הרבה עובדים נרתמים בו למטרה אחת. אצלנו במערכות מידע, למשל, לפעמים עבודות קשורות בהרבה צוותים ואם יש תקלה, מיד רואים את כולם קופצים לטפל בה. אין דבר כזה שמישהו נשאר לבד עם משימה חשובה ואחרים עסוקים בשלהם. תמיד שואפים לחשוב ביחד איך זה קרה, ואם צריך, נשארים עד שהעניין פתור. אני חושבת שזה שילוב של ניהול נכון ועובדים שטוב להם ומרוצים מהיחס ומהתגמול שהם מקבלים. לא במקרה יש כאן אנשים שעובדים 20 ו-30 שנה. אני פה 6 שנים, וזה נחשב כלום.

מוצרים

נראה לי שאי אפשר לעבוד כאן בלי לאהוב את המוצרים, אני באופן אישי מאוד מחוברת למותג ואני חושבת שכך גם רוב האנשים סביבי. בעבר היינו קונים ממוצרי הקבוצה, וכשהתחלתי לעבוד כאן, זה רק היה בונוס כי יכולתי לקבל הכל במחיר נמוך יותר. גם לגבי מים – אני שותה נביעות ואם במסעדה כלשהי אין, אני מתבאסת. בבית הטלתי וטו והבאתי את בר המים של נביעות, כי מבחינתי לגבי הטעם אין שאלה בכלל. אנשים לא מאמינים שאני מבדילה ומנסים לבדוק אותי עם מים מבקבוקים וממתקנים שונים – אבל אני תמיד מזהה.

תמונה של אסנת ארליך-ויגדור
אסנת ארליך-ויגדור "אנחנו שואפים תמיד להיות בחזית הטכנולוגיה של משאבי-אנוש"

אסנת ארליך-ויגדור – סמנכ"לית משאבי אנוש של יחידות השירות המשותף

בחירה מחדש

כבר שנה וחצי שאנחנו עובדים על החלפת מכלול המערכות התשתיתיות של משאבי האנוש של הקבוצה כולה ובקרוב נשיק מערכות חדשות שישרתו את כולנו בתחומים של גיוס, למידה, הערכת ביצועים, אתר קריירה ואפליקציה פנים ארגונית. אנחנו שואפים תמיד להיות בחזית הטכנולוגיה של משאבי האנוש, כי אנחנו רוצים שעובדים טובים מבחוץ יעדיפו אותנו על פני ארגונים אחרים, אבל לא פחות מזה – שהעובדים שלנו יבחרו בנו כל יום מחדש. ברמה המקצועית, אנחנו יודעים כמה חשוב שכל עובד בארגון ירגיש שיש לו אחריות, שהוא עושה דברים משמעותיים ושהוא מקבל הערכה ראויה. אנחנו גאים בכך שהפכנו השנה לאחת החברות הראשונות במשק שמעניקות לגברים ולנשים, בכל סוג של משפחה, שבוע נוסף של חופשת לידה, ושמחים להעניק דברים ייחודיים נוספים כמו מענק פנאי, גיבושים, מפגשים מיוחדים בחגים ותכניות מיוחדות כמו מימון לימודים אקדמאים לעובדים וילדיהם, העסקת ילדי עובדים בקיץ ועוד.

קידום

מרבית התפקידים בקבוצה נפתחים לניוד פנימי, במה שנקרא "המסלול הירוק", ומתפרסמים מול עובדי כל החברות, כך שיוכלו להגיש מועמדות ולהתחיל בתהליכי מיון. אנחנו מאמינים שמי שמכיר את הקבוצה מבפנים ובמיוחד מי שיש לו בסיס מקצועי באחד התחומים, מחזיק ביתרון על פני מועמדים חיצוניים שמתמודדים על התפקיד. עבור העובדים זה נותן אופק רחב להתפתחות אישית ואפשרות לפיתוח קריירה בארגון, שבמהלכה מדי פעם עוברים בין תפקידים ואפילו בין חברות. עבורנו, זאת דרך נוספת להשאיר אנשים טובים בתוך המערכת.סל ההטבות שלנו דינמי וסוגי ההטבות משתנים מעת לעת.


x
חיפוש
משרה

מיצאו את המשרה
הבאה שלכם!